ALBUM – „Wracam do domu” [TGD] 4/5 (1)

TGD

SPIS UTWORÓW:

 1. Mów do mnie
 2. Miłosierni
 3. Nadzieja
 4. Melodia stęsknionych serc
 5. Moja Wolność
 6. Chwalmy Go
 7. Jego Miłość
 8. Novo
 9. Wracam do domu
 10. Jestem Twój
 11. On otwiera oczy
 12. Święty Święty Święty
 13. Say a Word
 14. The Song of Our Longing Hearts
 15. Holy Holy Holy

Data premiery: 2016-06-03

TGD już dawno wymknęło się spod etykiety “popgospelowy chór”. Każda kolejna płyta to przede wszystkim nowe motywy muzyczne, ale też nowa opowieść. Nie zmienia się ogromna dbałość o każdy dźwięk i ogólne przesłanie, jakie od 34 lat niosą.

Wymowna okładka najnowszej płyty „Wracam do domu” zdradza, że zawartość pudełka może stać się drogowskazem dla wszystkich, którzy szukają drogi – drogi powrotnej, drogi do kojącego celu, drogi nadającej życiu sens.

Zebranych 12 utworów to odpowiedzi na wiele pytań czy wątpliwości towarzyszących ludziom na różnych etapach życia. Całość dopełniają współgrające z tekstem aranżacje – efekt prac Piotra Nazaruka i Pawła “Bzima” Zareckiego. Estetyka popowego chóru wzbogacona jest z jednej strony o rockowe sznyty, z drugiej – np. o hiphopowy wokal Poisona 777 i Kolah. Obok dobitnie wyśpiewanego przez Agnieszkę Gorączkowską kawałka “Moja wolność” znajdzie się emocjonalnie oczyszczający “Jestem Twój” Emilii Nazaruk. Płyta łączy więc stonowane, pastelowe psalmy XXI wieku z mocnymi, energetycznymi, niekiedy tanecznymi klimatami – jak w singlu „Mów do mnie” promującym płytę. Mimo tej zabawy stylistyką ma się poczucie naturalnej spójności.

W specjalnej edycji “Wracam do domu” – znajdą się dodatkowo dwa utwory w języku angielskim oraz “Holy Holy Holy” zaśpiewany w kilku językach.

Utwory na płycie

Spotify

[spotifyplaybutton play=”https://open.spotify.com/album/6BdgCZ4dvPqHt8BTUSfnfl” view=”coverart” size=”0″ sizetype=”big” theme=”white”]